пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało elementów mocno nie zaznaczy krawędzi trawy albo rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

Bardzo duże, bo prawie dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, zasną w przypadku potrzeby zasłania okoliczne budynki a także ulice. Żeby otworzyć taki plot rośliny zasadzamy dookoła granic posiadłości. O ile mamy dosyć miejsca, najbardziej „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, jaka przy okazji dostarcza orzeszki. Gdy pragniemy ażeby nasze zielone plot było bardzo postawne zaś zarazem wąskie to w cieniu wolno je uformować z wiązu powszechnego, grabu powszechnego czy tez klonu. Należy pamiętać jednakże, że jak rośliny nas przerosną, ich zmniejszanie będzie dosyć utrudnione.

Nic dobrze nie zaznaczy projektu trawy względnie rabaty jak małe żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawa, jak i kwiaty czasami nie potrafią dobrze rosnąc w desygnowanych grządkach, małe krzewy potrafią utrzymać zielone zaplecze w ryzach czy tez osłonią gołe place gleby. Pięknie uformowany mały żywopłot sam notabene wystarczy za dekoracje ogródka. Na zielone ogrodzenia przydaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Wiosna tylko ploty kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie skraca), nie tak obficie jak na słońcu, jednak przecież w ciemnych zakątkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś przystrajają je małe jabłuszka, jakie można wykorzystać na przetwory.

Niewysokie albo duże zielone ploty wolno pozyskać z roślin iglastych.

Na nieszczęście, rośliny z tej klasy bywają dużo droższe niż krzewy liściaste. Z nich najlepiej znosi miejsce zacienione cis zwyczajny. Zwykle szeroko się rozrasta oraz trzeba go przycinać, wszak jego wersje Cis można pościć sam jeden.Będzie szybko dojrzewał i ochroni kolumnowy zarys.

Gdyby wasz kącik jest nader zacieniony, powinno się aby zielony parkan rozświetlić kolorowymi plamami. Poniektóre z cienioznośnych modeli maja przemiany o płowych lub różnokolorowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr oklepany Aureum a dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne barwy są najbardziej jaskrawe w słońcu, wszak nawet w śladzie listowie pozostają całkiem jasne, w pewnej mierze oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий