вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone sztachety drewniane szybko się eksploatują i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie warto poznać typy pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od odpowiedniego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy rezultat końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz dekoracji płotów z drewna istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanosić kolejne amalgamaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów model płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий